کودک

بیماری های ناخن در کودکان

بیماری های ناخن در کودکان

تاول داکتیلیت دیستال:

کودکان بین 2 تا 16 سال و بزرگسالان مبتلا به نقص ایمنی بیشتر و در معرض ابتلا به بیماری های ناخن در کودکان به عنوان مثال داکتیلیت دیستال تاولی هستند. این مشکل که در آن یک تاول بزرگ و دردناک در قسمت چربی فالانکس دیستال پا و گاهی اوقات در دست نیز ظاهر می شود است. این بیماری در نتیجه یک عفونت باکتریایی ایجاد می شود.

سفیدک هرپتیک:

تبخال در اثر عفونت با ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می شود. این تبخال باعث پیدایش زخم دردناکی به نام ویتلو در ناحیه گوشتی انگشت اشاره و شست می شود. چندین علامت و نشانه دیگر از جمله موارد زیر ظاهر می شود:

احساس سوزش و گزگز در ناحیه آسیب دیده حتی قبل از ظهور پارونیشیا.

قرمزی انگشت و تاول های پر از چرک ایجاد می شود.

زگیل های فتق.

تب.

علائم قرمز اطراف پارونیشیا.

غدد لنفاوی متورم در زیر بغل و آرنج.

زیادی ملانین ناخن طولی:

ملانونیشیای طولی به شکل نواری قهوه‌ای و سیاه ظاهر می‌شود. این نوار در نتیجه رسوب ملانین (به لاتین: ملانین) در صفحه ناخن به دلایل زیادی آن به وجود می‌آید.

بیشتربخوانید: چگونه کودک را سریع بخوابانیم؟

بیشتربخوانید: ۸ بیماری ناخن که باید به آن توجه شود

زگیل پری ناخن:

بیماری های ناخن در کودکان معمولاً کودکان و بزرگسالان جوان را مبتلا می‌کنند. به‌خصوص اگر جزو افرادی باشند که ناخن‌های خود را می‌جوند. درمان این زگیل‌ها دشوار است، اما شروع درمان زودهنگام به خلاص شدن از شر آنها کمک می‌کند. مانند همه زگیل‌ها، زگیل اطراف ناخن در نتیجه یک عفونت ویروسی ایجاد می شود.

ناخن های شیاردار:

شیارهای ناخن باعث ایجاد خطوط درشت طولی روی ناخن می شود. در نوع دیگر ممکن است باعث درخشش ناخن با سوراخ هایی روی آن شود که تمام انگشتان پا و دست ها را درگیر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.