کودک

تربیت فرزند از بدو تولد

تربیت نوزاد از بدو تولد

شناخت مهارت های اولیه مراقبت از کودک

مادر نباید در طول مدت اقامت در بیمارستان پس از زایمان از کمک گرفتن از پرستاران دریغ کند ، زیرا پرستاران می توانند تربیت فرزند از بدو تولد را به او آموزش دهند.

پوشک بچه را عوض کنید.

دوش نوزاد.

لباس نوزاد را عوض کنید.

شیردهی و آروغ زدن نوزاد.

نوزاد را به روش صحیح بپیچید و او را با دست بغل کنید.

بند ناف نوزاد را تمیز کنید.

دمای کودک را اندازه بگیرید.

دانستن نحوه آرام کردن کودک و جلوگیری از گریه او.

شیردهی به نوزاد تازه متولد شده

پس از تولد ، کودک باید هر 2-3 ساعت شیربخورد و اگر کودک از شیرمادر خود تغذیه می کند ، مدت زمان هر وعده غذایی باید بین 10-15 دقیقه متغیر باشد ، اما اگر از شیر مادر تغذیه نکند. شیرخشک باید بین 60 تا 90 میلی لیتر باشد. مادر می تواند با گریه یا قرار دادن انگشتانش در دهان و مکیدن آنها یا صداهایی مانند مکیدن هنگام نوشیدن شیر ، نیاز کودک به شیر مادر را درک کند. مهم این است که مادر پس از هر وعده غذایی ، آروغ زدن فرزند خود را بگیرد تا گازهایی که در هنگام شیردهی بلعیده می شود خارج شوند.

مدیریت زمان خواب نوزاد و مادر

برای تربیت فرزند از بدو تولد ترجیحاً یک برنامه روزانه برای خواب کودک ایجاد کنید و به طور کامل به آن پایبند باشید ، طوری که کودک ترجیح دهد در مکان و زمان خاصی به خواب برود ، به طور مداوم مادر باید اطمینان حاصل کند که به اندازه کافی می خوابد تا انرژی لازم برای مراقبت از کودک را داشته باشد و از چرت زدن های کودک در طول روز نیز می توان برای خواب چند دقیقه ای استفاده کرد ، زیرا اغلب اوقات شب ها چندین بار از خواب بیدار می شود. مادر باید آمادگی این شرایط را داشته باشد.

چگونه برای تولد فرزندم آماده شوم؟

تاثیر نقش پدر در دوران شیردهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.