کودک

تعیین جنسیت جنین بوسیله غذاها

تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین بوسیله غذاها

یک مطالعه روی 740 زن در ابتدای بارداری که به سوالات مربوط به نوع غذایی که در زمان بارداری مصرف کردند پاسخ دادند نشان داد که مادرانی که غلات صبحانه و غذاهای سرشار از پتاسیم مصرف می کردند درصد بیشتری از پسران نسبت به مادرانی که صبحانه نمی خوردند و کالری کمتری مصرف کردند به دنیا آوردند.

با این حال، این مطالعه ثابت نکرد که تأثیر خوردن یک غذای خاص در تعیین جنسیت جنین وجود دارد. علاوه بر این، نظریه هایی وجود دارد که می گویند خوردن رژیم غذایی خاص حاوی غذاهای اسیدی می تواند شانس باردار شدن را با جنین مذکر افزایش دهد. و همچنین خوردن غذاهای قلیایی احتمال بارداری با یک جنین زن را افزایش می دهد. اما هیچ شواهد علمی برای اثبات اعتبار این نظریه ها وجود ندارد. به زنان باردار در دوران بارداری توصیه می شود از رژیم غذایی متنوع و سرشار از مواد مغذی که برای سلامت مادر و جنین مهم است را استفاده کنند، و همچنین کنترل رژیم غذایی و پرهیز از خوردن برخی از انواع غذاها در دوران بارداری درست تلقی نمی شود.

بخوانید: چه غذاهایی زایمان را آسانتر می کنند؟

بهترین غذاها در دوران بارداری

رژیم غذایی سالم در دوران بارداری مهم است و زنان باردار به 350-500 کالری اضافی در روز نیاز دارند. از جمله غذاهایی که در دوران بارداری اهمیت دارند میتوان به موارد زیر اشکاره کرد:

فرآورده های شیر: زنان در دوران بارداری به مقدار بیشتری پروتئین و کلسیم نیاز دارند. محصولات لبنی ​​حاوی کلسیم و نسبت بالایی از پروتئین هستند، علاوه بر این سرشار از فسفر، ویتامین B، منیزیم و روی نیز هستند. ماست یکی از بهترین محصولات لبنی در دوران بارداری است.

حبوبات: حبوبات مانند عدس، لوبیا، نخود، سویا و بادام زمینی غذاهایی غنی از فیبر، پروتئین، آهن، فولیک اسید و کلسیم هستند. فولیک اسید یکی از مهمترین ویتامین های گروه B در دوران بارداری است که برای سلامت مادر و جنین ضروری است است. اکثر زنان در دوران بارداری به اندازه کافی فولیک اسید دریافت نمی کنند. در حالی که یک فنجان عدس یا نخود، 65-90 درصد نیاز روزانه به فولیک اسید را تأمین می کند.

تخم مرغ: یک تخم مرغ بزرگ حاوی 77 کالری، پروتئین، چربی و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی است. تخم مرغ همچنین حاوی کولین است که برای سلامت و رشد مغز جنین مهم است. از سوی دیگر، داشتن سطح پایین کولین در دوران بارداری می تواند خطر نقایص مادرزادی را افزایش داده و عملکرد مغز جنین را کاهش دهد. یک تخم مرغ حاوی 113 میلی گرم کولین است.

سبزیجات برگ دار: سبزیجات برگ مانند کلم پیچ و اسفناج حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم در دوران بارداری هستند، از جمله فیبر، کلسیم، ویتامین A، ویتامین C، فولیک اسید و پتاسیم است. سبزیجات همچنین سرشار از آنتی اکسیدان هستند و به دلیل دارا بودن فیبر، این سبزیجات به جلوگیری از یبوست کمک می کنند، یبوست یک مشکل شایع در دوران بارداری است.

غذاهایی که باید از خوردن آنها اجتناب کرد:

توصیه می شود در دوران بارداری از خوردن چند ماده غذایی خودداری کنید، از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماهی های آلوده به جیوه: ماهی منبع غنی از پروتئین و امگا 3 است، اما برخی از انواع ماهی ها حاوی مقادیر زیادی جیوه در غلظت بالا هستند. غلظت بالای جیوه به سیستم عصبی جنین آسیب می رساند. ماهیان بزرگتر مانند شمشیر ماهی و کوسه ها بیشتر دارای جیوه هستند.

گوشت، مرغ و تخم مرغ کم پخت: در دوران بارداری ، خطر مسمومیت غذایی افزایش می یابد. برای جلوگیری از مسمومیت غذایی ، توصیه می شود گوشت و مرغ را خوب بپزید و از تخم مرغ هایی که خوب پخته نشده اند نخورید، زیرا ممکن است حاوی باکتری های مضر باشند.

سبزیجات و میوه های شسته نشده: شستن سبزیجات و میوه ها برای کاهش احتمال قرار گرفتن در معرض باکتری های مضر مهم است. همچنین توصیه می شود از خوردن جوانه های خام که حاوی باکتری هستند خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: غذاهای موثر در پسردار شدن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.