کودک

جوش های سفید روی پوست صورت نوزاد

جوش-های-سفید-روی-پوست-صورت-نوزاد

جوش های سفید روی صورت در نوزادان:

بسیاری از مادران از ظاهر شدن لکه های سفید یا جوش های سفید روی پوست صورت نوزاد خود شکایت دارند و برای رهایی از این مشکل شروع به دادن آنتی بیوتیک ها و داروهای مختلف علاوه بر ویتامین می کنند، اما این کار فایده ای ندارد. بنابراین لازم است به منظور یافتن راه حل مناسب و درمان، علت اصلی ظهور آن مشخص شود.

علل ایجاد جوش های سفید روی پوست صورت نوزاد:

جوش سرسفید:

این مورد به شکل نقاط سفید یا کم رنگ دایره یا بیضی ظاهر می شود. مشکل وجود جوش های سفید روی پوست صورت نوزاد کودکان را قبل از بلوغ درگیر میکند، اما در برخی موارد ممکن است بعد از بلوغ نیز ظاهر شود و بر نواحی در بدون پوشش بدن مانند صورت تأثیر می گذارد. روی گردن و شانه ها، علت اصلی این مشکل هنوز مشخص نشده و مسری نیست و ممکن است با کمبود آهن در بدن ارتباط داشته باشد. این لکه ها به اندازه مواردی که هنگام ابتلا به ویتیلیگو ظاهر می شود سفید نیستند. کم رنگ و مایل به قرمز هستند و ممکن است پوسته هایی روی آنها ظاهر شود.

بیماری پیسی:

بیماری پیسی یک بیماری شایع پوستی است که با عدم وجود رنگدانه روی پوست مشخص می شود. این بیماری منجر به ظهور لکه های سفید روی آن می شود و این لکه ها بر خلاف لکه های جوش سفید که از بین نمی روند در اطراف دهان و چشم متمرکز شده است. این موارد به تنهایی و علاوه بر استفاده از پرتودرمانی نیاز به درمان مداوم دارند.

بیشتر بخوانید: پیچیدن بند ناف دور گردن نوزاد

پسوریازیس:

پسوریازیس یک بیماری مزمن پوستی است که در ابتدا در نواحی خاصی مانند صورت ظاهر می شود که افراد ممکن است در تشخیص بین آن و مشکل جوش سفید مشکل داشته باشند.

Tinea versicolor:

این مشکل در نواحی خاصی از بدن مانند گردن، قفسه سینه و پشت ظاهر می شود. که به صورت لکه های سفید کم رنگ یا تیره ظاهر می شود و حاشیه های آن اغلب به وضوح برای بیننده قابل مشاهده است.

جزام:

جذام یک بیماری مزمن است که پوست و اعصاب محیطی را درگیر می کند و علائم آن عدم وجود رنگدانه های پوستی است، علاوه بر آن با وجود بسیاری از مشکلات و علائم دیگر همراه است.

گل بهاری:

لکه های سفید ممکن است یک گل بهاری باشد که به دلیل نوشیدن شیر در نوزاد ظاهر می شود و این لکه ها بدون نیاز به هیچ گونه مداخله یا درمان پزشکی به خودی خود ناپدید می شوند.

درمان جوش های سفید روی پوست صورت نوزاد:

شکل جوش های سفید روی پوست صورت نوزاد ظاهر می شود را مشاهده و به خاطر بیاورید که آیا به دلیل خوردن یک چیز خاص ظاهر شده است یا این فقط یک علامت موقتی از یک مشکل است.

از قرار گرفتن کودک در معرض نور خورشید یا هرگونه مواد شیمیایی یا معطر خودداری کنید. زیرا ممکن است وضعیت او را تشدید کند و چهره او را در معرض حساسیت قرار دهد. به پزشک مراجعه کرده و آزمایش های لازم را انجام دهید تا علت ظهور لکه های سفید روی صورت کودک مشخص شود و درمان مناسب برای آنها به دست آید.

بقیه خوانده اند: عارضه میلیا در نوزادان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.