کودک

نکات مهم در خرید لباس کودک

نکات مهم درخرید لباس کودک

چگونه لباس کودک خود را انتخاب کنیم؟

نکات مهم در خرید لباس کودک

آماده کردن لباس کودک

اکثر مادران با نزدیک شدن به تاریخ تولد نوزاد خود ، شروع به تامین لوازم مایحتاج او می کنند. برای انتخاب درست لباس شروع به تحقیق از اطرافیان و دیگر مادران می کنند ، با این هدف که با دنیای لباس های کودک آشنا شده و شروع به خرید آنها کنند ، بدون گذشتن از کوچیکترین تیکه ها که ممکن است برای کودک مهم باشد.

 

لباس مناسب با فعالیت کودک باشد

همه مادران دوست دارند کودک خود را با زیباترین لباس ها آراسته کنند ، و اطمینان حاصل کنند که او را با زیباترین لباس و تصویر نشان می دهند ، اما زیبایی لباس به تنهایی کافی نیست و برای کودکان تازه متولد شده مهم نیست ، بلکه انتخاب لباس راحت و جادار برای کودک کوچک و متناسب با اندازه او ، به او امکان می دهد تا در حالی که لباس را آزادانه می پوشد ، حرکت کند. لباس نباید تنگ یا چسبان باشد! لباس های گشاد برای کودک بسیار حایز اهمیت است زیرا باعث رشد سریع تر و بهتر او می شود

صددرصدپنبه

متخصصان پوست توصیه می کنند لباس های کودکان به گونه ای انتخاب شود که از 100٪ پنبه ، بدون هیچ درصدی ، حتی اگر کم باشد ، از نخ های دیگری به غیر از پنبه در آن استفاده نشده باشد! به ویژه لباس زیر که پوست او را لمس می کند.تا سلامت پوست نرم و حساس او حفظ شود. برای جلوگیری از درماتیت در نتیجه آلرژی به هر نوع پارچه توصیه اغلب پزشکان استفاده از لباس های پنبه ای است.

مناسب فصول مختلف سال

مادر باید لباس کودک را طوری انتخاب کند که برای آب و هوا و درجه حرارت غالب در دوره ای که انتظار می رود در آن به دنیا بیاید مناسب باشد ، مادر باید این واقعیت را در نظر بگیرد که کودک خردسال سلامتی بدن خود را سریعتر از لباس بدن از دست می دهد و بر این اساس لباس را انتخاب کنند ،لباس باید در زمستان سنگین و پشمی باشد تا گرمای بدن او حفظ شود و از نفوذ سرما جلوگیری کند ، اما در تابستان لباس باید دارای لطافت بیشتری باشد البته که باید اعضای بدن او را هم کاملا بپوشاند.

نکات عملی و ایمن

در انتخاب لباس باید به راحتی لباس دقت کرد. خرید لباس هایی که از سینه یا پشت باز هستند با بسته شدن آسان با استفاده از زیپ یا دکمه ها توصیه می شود ، این لباس ها از آسیب زدن به سر و گردن کودک در هنگام تعویض یا کشیدن دست ها و پاهای او جلوگیری می کنند ، انتخاب لباس هایی که قسمت داخلی آنها V شکل باشد توصیه می شود، لباس هایی که روی هم باز می شوند تا گرما را برای سینه کودک فراهم سازند.

دیگران خواندند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.