کودک

درمان آبریزش دهان نوزاد:

درمان آبریزش دهان نوزاد

آب دهان:

ترشح بزاق دهان نوزاد در ماه ششم و هشتم طبیعی است. با توجه به شروع ظاهر شدن دندان‌ هایشان، ترشح بزاق دهان نوزاد به دفع میکروب‌های دهان کمک می‌کند و ممکن است زودتر یعنی در سه ماه اول این اتفاق افتاده یا بعد از ماه هشتم ادامه پیدا کند. که این امر مستلزم بررسی یک پزشک برای یافتن دلایل این امر است. در این مقاله علاوه بر علل آن، در مورد راه های درمان آبریزش دهان نوزاد نیز صحبت خواهیم کرد.

درمان آبریزش دهان نوزاد:

از مسواک طبی و نرم برای ماساژ لثه های کودک دو بار در روز استفاده کنید. این به او کمک می کند تا حساسیت دهان را کاهش داده و توانایی جذب بزاق و قورت دادن آن را به جای خارج کردن آن کاهش دهد.

جایگزین کردن فنجان جرعه ای که به او اختصاص داده شده با یک فنجان دیگر. برای تقویت زبان خود، در نتیجه توانایی قورت دادن بزاق را افزایش می دهد.

به او ابزار سرد و ایمن بدهید تا گاز بگیرد. زیرا چیزهای سرد این توانایی را دارند که لثه ها را آرام کرده و ترشح بزاق دهان نوزاد را متوقف کنند.

چانه او را با کمی کرم وازلین بمالید.

برای جلوگیری از فرآیند آبریزش از یک تکه پارچه نرم استفاده کنید؛ هر بار که آب دهانش می آید، چانه اش را پاک کند.

دمیدن آرام به صورت او، زیرا به پرت کردن حواس او و منحرف کردن تمرکز او از ترشحات کمک می کند.

تغییر وضعیت خوابیدن در صورت ترشح بزاق در هنگام خواب و قرار دادن او به پشت.

استفاده از پستانک را به حداقل برسانید.

به او یاد دهید که فک خود را به سمت پایین و بالا حرکت دهد و حرکات مختلفی را با صورت انجام دهد.

بیشتربخوانید: آبریزش دهان نوزاد دو ماهه و چهار ماهه

بیشتربخوانید: چگونه نام فرزندم را انتخاب کنم؟

دلایل جاری شدن بزاق دهان در کودکان:

دندان درآوردن: کودک در این مرحله برای کاهش احساس درد به گاز گرفتن مداوم اسباب بازی ها و وسایلی که در مقابل خود می بیند متوسل می شود.

عفونت‌ها: عفونت‌های داخل دهان به افزایش ترشح بزاق کمک می‌کنند، زیرا در این مورد علاوه بر عفونت‌های سینوس‌ها و لوزه‌ها، یک درمان طبیعی برای آن محسوب می‌شود.

رشد: با رشد کودک و رسیدن به ماه سوم زندگی، ترشح بزاق طبیعی است، با علم به اینکه در این سن، دندان درآوردن در داخل لثه شروع شده است که باعث افزایش ترشح غدد بزاقی می شود.

هضم: وجود اسیدیته در معده، یا کرامپ های شکمی، ممکن است ترشح بزاق دهان نوزاد را افزایش دهد. آب دهان یک داروی طبیعی برای تسکین این درد و آرام کردن دستگاه گوارش است.

رفلاکس مری: ناقص بودن منفذ جداکننده دهان و مری مانع از قورت دادن شیر توسط شیرخوار می شود. که منجر به تنش و ناراحتی می شود. در نتیجه ترشح بزاق به میزان قابل توجهی حساسیت مری را کاهش می دهد.

نقص مادرزادی: کودک ممکن است با دهان یا زبان بزرگ، باریک شدن دندان‌ها یا حتی بزرگ شدن غدد تیروئید به دنیا بیاید که به ترشح بیش از حد آب دهان کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.