کودک

شب ادراری در کودکان

شب ادراری در کودکان

شب ادراری در کودکان

شب ادراری در کودکان یکی از مشکلات و عواملی است که خانواده و خود کودک به ویژه با افزایش سن و به دلیل تاثیرات منفی روانی، کودک را دچار مشکل می کند . این بیماری دو نوع دارد: ادرار اولیه غیر ارادی ، تا زمانی که کودک به سن پنج سالگی یا بیشتر نرسد ، با کودک ادامه می یابد و علت آن تأخیر در رشد شناختی به طور کلی یا دلایل روانی است و ادرار ثانویه است که در آن کودک به مدت شش ماه ادرار خود را متوقف کرده است ، سپس برمیگردد، دلیل این امر به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

علل جریان غیر ارادی ادرار

فشارهای روانی: کودک به دلیل اختلاف نظرهای مداوم بین والدین یا مشکلات در مدرسه در معرض این فشارها قرار می گیرد و یکی از مهمترین عواملی است که احتمال قرار گرفتن در معرض ادرارشبانه را افزایش می دهد ، به ویژه از آنجا که کودک احساس شرم و گناه میکند و از تمسخر اطرافیانش هم می ترسد!

عامل ژنتیکی مشکلات سلامتی: مانند دیابت ، یبوست مزمن ، یا عفونت ادراری و مثانه. به طور کلی تأخیر در رشد در بسیاری از موارد ، که به سندرم داون معروف است ، در جایی که رشد شناختی به تاخیر می افتد ، مانند بیش فعالی ، یا برخی بیماری های عصبی مانند فلج مغزی.

برخی از عواملی که در مورد احتمال افزایش میزان خیس شدن در تختخواب نامعلوم هستند ، شامل خواب مختلط کودک ، مادر سیگاری بودن یا موارد مربوط به نژاد است. یا نوشیدن مقادیر زیادی از نوشیدنی های حاوی متیل گزانتین مانند چای ، قهوه و کولا .

درمان شب ادراری در کودکان

در بسیاری از موارد کودکانی که از ادرار غیرقابل کنترل در طول روز رنج می برند ، باید به والدین آنها گفت که این طبیعی است و با گذشت زمان متوقف می شود و نیازی به نگرانی و استرس نیست ، زیرا برای درمان این مشکل می توان اقدامات لازم را انجام داد. ، برای مثال:

اطمینان حاصل کنید که کودک مقدار زیادی مایعات مصرف نمی کند ، به خصوص درزمان بعد از ظهر. توصیه می شود که کودک از نوشیدن چای و نوشابه خودداری کند. کودک باید قبل از خواب به دستشویی برود تا مثانه را از ادرار خالی کند. کودک را تنبیه نکنید ، یا او را سرزنش و مسخره نکنید ، زیرا این رفتار اوضاع را بدتر می کند. استفاده از دستگاهی شبیه به یک دستگاه هشدار دهنده ، که در آن مرطوب شدن را احساس می کند و مانند یک سوت برای بیدار کردن فرد از خواب کاربرد دارد، این دستگاه برای افراد بالای هفت سال استفاده می شود.

دستور العمل های طبیعی برای از بین بردن شب ادراری در کودکان

پودر دارچین: با افزودن یک قاشق دارچین به غذای کودک ، این یکی از ساده ترین داروهای خانگی برای جلوگیری از شب ادراری است. املج: یا به اصطلاح انگور فرنگی ، که در بسیاری از درمان ها ، به ویژه برای ادرار غیر ارادی کابرد دارد ، با خرد کردن تفاله آن ، افزودن یک قاشق عسل به آن ، مقدار کمی زردچوبه و دادن مخلوط به کودک قبل از خواب استفاده می شود. روغن زیتون ، با استفاده از روغن ولرم  و ماساژ ناحیه زیر شکم. نوشیدن چای گیاهی: یک فنجان آب جوشانده ، مقداری چای گیاهی در آن قرار داده و به کودک بدهید.

ضربان قلب کودک

جلوی بچه ها اخبار نبینید

در آخر شما را به دیدن ویدیویی با این موضوع دعوت می کنیم:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.