کودک

رفتار با کودک بازیگوش چگونه است؟

رفتار با کودک بازیگوش

 

رفتار با کودک بازیگوش

رفتار با کودک بازیگوش چگونه است؟ او کودکی بسیار پرجنب و جوش است که تا مشکلات زیادی ایجاد نکند ، آرام نمی شود. البته حرکات شیطنت آمیز کودک چیزی نیست جز حرکات خودجوش ، اما در صورت عدم درک ضرورت محدودیت آنها ، این امر ممکن است منجر به ایجاد رفتارهای بسیار نگران کننده در آنها شود و برخی از آنها ممکن است به راحتی در مدت زمان کوتاهی پیامدهای مضر برای کودک یا برای دیگران داشته باشد.

والدین باید بین کودک پرجنب و جوش و کودک مبتلا به بیش فعالی تفاوت قائل شوند. وقتی کودکی در رفتار و نحوه صحبت کردنش اختلال ایجاد می کند ، به راحتی می توان او را با استفاده از روشهای آموزشی مناسب در برخورد با او آرام کرده و در مسیر درست قرار داد. در مورد کودکی که از بیش فعالی رنج می برد ، او این اختلال را در نتیجه سندرم خاصی به دست می آورد.و او نیاز به توانبخشی یا پیگیری توسط متخصص اطفال  و درمانگر واجد شرایط دارد و معمولاً موارد بیش فعالی به سرعت پایان می یابد زیرا کودک باید انرژی خود را در بازی ، دویدن برای مدتی خالی کند و سپس با خستگی به منظور استراحت و رفتن به خواب احساس خستگی جسمی متوقف می شود.

علائم مشکل کودک از طریق جیغ زدن های مکرر او ، مخصوصاً در هنگامی که والدینش مانع از انجام کار اشتباه او می شوند ، در او ظاهر می شود. او همچنین به نزاع با سایر کودکان روی می آورد تا با تبادل ضرب و شتم با آنها انرژی خود را خالی کند. بیشتر اوقات ، او متعهد به غذا خوردن به موقع نمی شود و تا دیروقت هم ممکن است بیدار می ماند ، بنابراین والدین در کنترل رفتار او با مشکل مواجه می شوند.

نحوه برخورد با کودک پرجنب و جوش

راهها و وسایل زیادی برای رفتار با کودک بازیگوش وجود دارد ، از جمله:

در زیرنظرگرفتن کودک مراقب باشید: یکی از مهمترین مراحل در برخورد با کودک بازیگوش ، پیگیری دائمی او و نظارت بر اقدامات او است ، به طوری که والدین می توانند با استفاده از یک جدول ، ماهیت اعمالی را که انجام می دهد تعیین کنند. برای ثبت احساسات خود ، و نحوه برخورد او با موقعیت های پیش آمده در اطرافش ، که به ارزیابی آسان رفتار او کمک می کند.

رفتار بر منای آرامش با او: برخی از والدین با کودک بازیگوش خود رفتار نادرستی دارند ، او را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و گاهی او را آزار می دهند ، اما غافل از این هستند که این رفتار منجر به تقویت رفتار شیطنت آمیز در او می شود ، بنابراین باید با او آرام برخورد کرد ، این کار اورا جذب می کند و به شیوه ای آموزشی مناسب مانع می شود تا دیگر آن را تکرار نکند.

توضیح اشتباه برای او: والدین باید رفتارهای اشتباه کودک بدجنس را توضیح دهند ، زیرا اکثر کودکان در سنین پایین از نظر شنوایی در حین صحبت با آنها متفاوت هستند و وقتی به آنها توضیح می دهد که رفتار آنها خوب نیست ، این به متقاعد کردن آنها برای عدم انجام این کار کمک می کند.

تشویق رفتارهای مثبت: یکی از مواردی که به بهبود رفتارهای شیطنت آمیز کودک کمک می کند ، تشویق رفتار مثبت است ، به عنوان مثال: هنگامی که او به جای پاره کردن کاغذ، آن را روی میز می چیند ، والدین باید توجه او را جلب کنند که این رفتار بهتر از خراب کاری است.وقتی رفتار خوبی انجام می دهد به او پاداش دهید: هر زمان که یک کودک بازیگوش خوب رفتار کند ، والدین باید با ارائه اسباب بازی به او یا پیاده روی در پارک به او پاداش دهند ، این امر باعث می شود که کودک همیشه رفتار خوب خود را حفظ و تکرار کند.

 

کوله پشتی استاندارد برای دانش آموزان چه ویژگی‌هایی دارد؟

بچه ای که مادرش را می زند، چالش ها و روش های تربیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.