کودک

سبز بودن مدفوع کودک

سبز بودن مدفوع کودک

سلامت کودک:

هر تغییری که در کودک یا سلامتی او ایجاد شود، مادر را به دلیل ترس شدیدی که از او دارد، بسیار مضطرب و سردرگم می کند. یکی از مواردی که ممکن است این ترس را افزایش دهد، سبز بودن مدفوع کودک و تغییر هر از گاهی آن است. گاهی ممکن است رنگ آن به زرد یا سبز تغییر کند. مادر باید دلایل اصلی آن را بداند تا اقدامات و درمان لازم را انجام دهد.

چرا مدفوع در کودکان سبز است؟

برای کودکانی که شیر مادر می خورند، تغییر رنگ مدفوع به سبز گاهی طبیعی است. اما تداوم این حالت و بروز دائمی آن ممکن است نشان دهنده وجود مشکل باشد. از جمله دلایل اصلی سبز شدن مدفوع در کودکانی که فقط از شیر مادر تغذیه می کنند: عدم تعادل در شیر مادر که منجر به سبز شدن مدفوع می شود.

حساسیت مادر به چیزی در رژیم غذایی خود، برای مثال حساسیت به محصولات شیر ​​گاو یا سایر غذاها.

عفونت کودک به یک مشکل سلامتی مانند وجود ویروس در روده یا حتی سرماخوردگی ساده و گاهی زمان دندان درآوردن نیز ممکن است به دلیل افزایش تولید بزاق باعث سبز شدن مدفوع شود.

مادر سبزیجات سبز زیادی در رژیم غذایی خود دارد.

رژیم غذایی کودک را تغییر داده و شروع به دادن غذاهای جامد به همراه شیر مادر برای برنامه غذایی روزانه او کنید.

بیشتر بخوانید: غدد لنفاوی در کودک

مادر چگونه طبیعی بودن رنگ مدفوع کودک خود را تشخیص می دهد؟

کودکی که شیر سالم دریافت می کند:

مدفوع کودکی که شیر سالم و کامل از مادر تغذیه می کند به رنگ زرد یا سبز روشن است و قوام ملایمی دارد و ممکن است شبیه اسهال باشد. این مورد طبیعی است و مادر نباید نگران باشد زیرا شیر سالم مادر آسان و سریع هضم می شود.

مدفوع تا زمانی که در حد معمول و آشنا برای مادر باشد طبیعی است و در صورتی که به طور ناگهانی به رنگ سبز تیره تغییر کند، جای نگرانی دارد و برای اطلاع از علت آن باید با پزشک مشورت کنید.

کودکی که شیر مادر رقیق دریافت می کند:

اگر مادر متوجه شود که مدفوع کودکش سبز روشن است و بافت دائمی شبیه جلبک دارد، نشان دهنده این است که او مقدار زیادی شیر بدون چربی دریافت می کند، یعنی مادر نباید به او شیر دهد. کودک به اندازه کافی از هر نظر تغذیه شده، یعنی فقط شیر کم چرب دریافت می کند.

کودکی که شیرخشک می خورد:

کودکی که فقط شیرخشک مصرف می کند، رنگ مدفوع طبیعی زرد مایل به قهوه ای یا سبز مایل به قهوه ای با بافت کره ای دارد و دفعات مدفوع او نسبت به کودکی که با شیرمادر تغذیه می شود کمتر است.

دیگران خوانده اند: رنگ مدفوع کودکان نشانه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.