کودک

سیسمونی نوزاد ، هرآنچه نوزاد در بدو تولد نیاز دارد

سیسمونی نوزاد

نوزادان تازه متولد شده

مرحله نوزادی یکی از سخت ترین مراحل دوران کودکی محسوب می شود. کودکان در این سن به دلیل ضعف ایمنی بسیار مستعد ابتلا به میکروب ها و بیماری ها هستند ، بنابراین شما به عنوان یک مادر باید فرزند تازه متولد شده خود را در برابر سرما و میکروب ها محافظت کنید. برای دستیابی به این هدف ، می توانید به محصولات مختلف سیسمونی نوزاد موجود در بازار ، از لباس ها ، داروها و دستگاه هایی که مخصوص سهولت این مرحله ساخته شده اند ، اعتماد کنید.

همه آنچه برای یک نوزاد تازه متولد شده نیاز دارید

پوشک بچه: مادران معمولاً بیش از پنج بار پوشک نوزادان را در روز عوض می کنند ، بنابراین مادر عزیز مطمئن شوید که مقدار زیادی پوشک با کیفیت خوب برای محافظت از پوست نوزاد خود دارید.

پد پنبه ای: توصیه می شود نوزادان تازه متولد شده را با آب و کمی صابون و پد پنبه در هر تعویض پوشک تمیز کنید. از آنجا که دستمال مرطوب باعث ایجاد حساسیت روی پوست کودک می شود ، بنابراین مطمئن شوید که تعدادی پد پنبه ای برای کودکان در نظر بگیرید.

وان کودک: هیچ چیز تازه تر از بوی کودک تمیز نیست. بنابراین مطمئن شوید که وان باکیفیت بچه دارید.

شامپو و حوله کودک: اطمینان حاصل کنید که شامپو بچه با کیفیت خوب و یک حوله تمیز برای کودک خود تهیه کرده اید.

وسایل خواب سیسمونی نوزاد

تخت کودک: اطمینان حاصل کنید که یک تخت ایمن و با اندازه مناسب برای فرزند خود تهیه کرده اید تا بالاترین درجه راحتی و ایمنی را تضمین کند.

تشک ها و ملحفه ها: باید مطمئن شوید که یک تشک تمیز با کیفیت خوب دارید و تعدادی ملحفه را باید مرتباً تعویض کنید تا از تمیز بودن تخت او و عاری از میکروب اطمینان حاصل کنید.

کیسه خواب: کودک باید در اولین روزهای زندگی از گرما و راحتی برخوردار باشد. بنابراین حتماً کیسه خواب بخرید زیرا گرما و راحتی حرکت را فراهم می کند.

اهمیت لباس سیسمونی نوزاد

نوزادان تازه متولد شده نیاز به تغییر مداوم لباس دارند تا از گرما ، تمیزی و بوی خوش که کودکان را متمایز می کند لذت ببرند. بنابراین مطمئن شوید که حداقل شش تکه لباس زیر نخی (تولید شده از نخ پنبه خالص) ، لباس گرم خارجی و در صورت سرد بودن یک ژاکت گرم و سه جفت جوراب نخی و کلاه نخی داشته باشید.

سیسمونی نوزاد

مراقبت های پزشکی نوزاد

تب سنج: باید مطمئن شوید که تب سنج باکیفیتی دارید تا کودک خود را دائماً از نظر وجود درجه حرارت بالا بررسی کنید.

ضد تب: مطمئن شوید که داروی ضد تب (قطره استامینوفن نوزادی) را برای نوزاد تازه متولد شده خود خریداری کرده اید.

داروی قولنج: نوزادان تازه متولد شده بیش از دیگران از قولنج رنج می برند ، بنابراین حتما داروی قولنج توصیه شده توسط پزشک را خریداری کنید.

کرم آلرژی: پوست کودکان بسیار حساس است و ممکن است کودک در مرحله ای دچار حساسیت شود ، چه از پوشک چه از روی لباس ، بنابراین مطمئن شوید که کرم طبی (پماد التهاب پوستی ناشی از ادرار نوزاد و پودر مخصوص بچه) مخصوص کودکان برای  پیشگیری از حساسیت در دسترس است.

اقلام غذای کودک سیسمونی نوزاد

پستانک نوزاد: برخی از کودکان فقط با پستانک (معجزه آرامش کودک و والدین) آرام می شوند یا می خوابند ، بنابراین مطمئن شوید که پستانک مناسب سن او را تهیه کرده و دائماً آن را بوسیله آب جوش استرلیزه می کنید.

تغذیه با شیشه شیر: ممکن است کودک به جای شیر مادر از شیر خشک استفاده کند یا آب یا عرقیات گیاهان طبیعی بنوشد. بنابراین مطمئن شوید که شیشه شیر مناسب سن او را خریداری کرده و دائماً آن را ضدعفونی و پاکیزه نگهداری کنید.

 

بیشتربخوانید: لیست اقلام ضروری نوزاد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.