کودک

شیوه شستن شیشه شیربچه

شیوه شستن شیشه شیربچه

روش های زیادی برای شست شوی ظروف غذای کودک وجود دارد، موارد زیر از جمله آن هاست

توجه: استفاده از ماشین ظرفشویی برای شستن بطری های پلاستیکی توصیه نمی شود. زیرا پلاستیک در معرض گرما مواد شیمیایی سمی تولید می کند و همچنین توصیه می شود آب جوش را مستقیماً در بطری پلاستیکی قرار ندهید ، ابتدا اجازه بدهید آب خنک شده و سپس درون ظرف شیرکودک قرار دهید.

استریل کردن بوسیله جوشاندن بطری

بلافاصله بعد از استفاده کودک برای جلوگیری از چسبیدن شیر به آن بطری را با استفاده از آب گرم بشویید.  استفاده از برس برای تمیز کردن بطری ها و سرشیشه توصیه می گردد ، طراحی انعطاف پذیر برس شیشه شوی باعث می شود تا به تمام قسمت های شیشه برسد و آن را از باقی مانده شیر جمع شده در آن پاک کند ، و توصیه می شود از شوینده های مناسب برای تمیز کردن بطری ها استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که اثر آن هنگام شستشو از بین می رود.

استریل کردن با شوینده های شیمیایی

برای استریل کردن بطری های تغذیه از محلول ضدعفونی شیمیایی یا برخی قرص های خاص استفاده می شود ، همانطور که باید دستورالعمل های سازنده محلول را دنبال کنید اطمینان حاصل شود که تمام قسمتهای تغذیه در محلول غوطه ور شده اند و باید اطمینان حاصل کنید که هیچ حباب هوا در داخل ظرف وجود ندارد. این فرایند پس از هربار تغذیه کودک 30 دقیقه باید ادامه یابد.

استفاده از بخارشوی

یکی از موثرترین و سریعترین روشهای ضدعفونی کردن بطری های کودک استفاده از بخارشوهای برقی است.

مدت زمان استریل بطری های کودک

مادر باید حداقل در طول سال اول زندگی کودک بطری ها را استریل کند. این به این دلیل است که سیستم ایمنی بدن کودک در این سن ضعیف است ، در این سن کودک به مراتب سریع تر بیمار می شود ، اما پس از رسیدن به یک سالگی، بدن کودک شروع به تولید آنتی بادی هایی می کند که عملکرد آنها مبارزه با باکتری ها و ویروس هایی است که ممکن است وارد بدن او شود اما تا حد امکان وسایل کودک را تا دوسالگی پس از هربار استفاده استریل کنید

یکی از مهمترین مواردی که در رابطه با شیردهی باید انجام شود موارد زیر است:

جایگزینی بطری ها و پستانک های کودک که نیازهای کودک را برآورده نکنند.

شیشه های آسیب دیده را با شیشه های شیر جدید جایگزین کنید.

در صورت تغییر رنگ یا تولید بوی بد ، بطری پلاستیکی را تعویض کنید.

در صورت خروج شیر به مقدار زیاد از سرشیشه که ممکن است باعث خفگی کودک شود فورا سرآن را عوض کنید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.