کودک

فواید شنا برای زنان باردار

فواید شنا برای زنان باردار

شنا برای زنان باردار:

ورزش و آمادگی جسمانی برای مادر قبل، حین و بعد از بارداری به ویژه ورزش های هوازی مانند شنا مهم است. زیرا فواید شنا برای زنان باردار در دوران بارداری باعث افزایش میزان اکسیژن در بدن می شود. همچنین توانایی بدن برای بهره مندی از آن را افزایش می دهد که به نفع مادر است. این امکان وجود دارد که مادر باردار در ماه های اول بارداری بتواند به طور کامل ورزش شنا را شروع کند.

فواید شنا برای زنان باردار:

شناکردن ماهیچه ها را تقویت می کند. شنا در دوران بارداری به افزایش قدرت ماهیچه ها و عضلات بازو کمک می کند. شنا یک فعالیت ورزشی سبک و ایمن برای مادر و جنین است. همچنین از افتادگی عضلات بدن پس از زایمان جلوگیری می کند. زیرا باعث سفت شدن آنها و افزایش انسجام آنها می شود.

همچنین باعث استراحت بدن در هنگام خواب، رفع اسپاسم عضلانی و شدت خستگی می شود. از احساس تهوع صبحگاهی در مادر جلوگیری می کند. گردش خون را در داخل بدن بهبود می بخشد و آن را فعال می کند. عملکرد عضله قلب و عملکرد سیستم تنفسی و ریه ها را افزایش می دهد. افزایش ایمنی مادر در برابر بیماری ها را منجر می شود. استقامت مادر را افزایش می دهد. شکل بدن را بهبود می بخشد و به آمادگی بدن برای زایمان کمک می کند.

به بدن در سوزاندن کالری اضافی کمک می کند. متخصصان به زنان باردار توصیه می کنند برای رهایی از وزن اضافی شش هفته پس از زایمان شنا کنند. شنا نیز به درمان و تسکین کمردرد که در زنان باردار رایج است و همچنین باعث تقویت عضلات پشت هم راستا با ستون فقرات شده و از درد تاندون و مفاصل جلوگیری می کند. شنا می تواند خلق و خوی زن باردار را بهبود می بخشد زیرا به کنترل اختلالات عاطفی و جسمی کمک می کند.

بیشتربخوانید: ورزش شنا و فعالیت در آب

بیشتربخوانید: فواید سیب زمینی برای زن باردار

نکات مهم درباره شنای زنان باردار:

اگر احساس ناراحتی یا سرگیجه داشتید شنا را متوقف کنید. ضربان قلب را کنترل و کنترل کنید. اگر مادر باردار قبلاً سقط جنین، زایمان زودرس، ضعیف بودن دهانه رحم یا بیماری قلبی و ریوی داشته است، از شنا کردن خودداری کنید. حداقل یک ساعت قبل از شنا غذاهای سبک بخورید تا غش نکنید. آب بیشتری بنوشید. مدت شنای روزانه حداکثر از نیم ساعت تجاوز نمی کند. در سه ماهه سوم بارداری روی شنا کردن به پشت تمرکز کنید. از آنجا که شنای قفسه سینه، یک زن ممکن است در ناحیه لگن احساس درد کند. قبل از تمرین شنا با پزشک خود مشورت کنید. این امکان برای یک خانم باردار وجود دارد که در دوران بارداری و بعد از زایمان با انجام روش‌های مختلف شنا مانند شنای کرال، شنای پهلو، شنای پشت، تمرینات مقاومتی و لگد زدن یا دویدن در آب، آمادگی جسمانی و بدنی خود را حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.