کودک, مادر

لوازم نوزاد تازه متولد شده

لوازم نوزاد تازه متولد شده

پوشک و ساک نوزاد:

پوشک از جمله ضروری ترین لوازم نوزاد تازه متولد شده است، که باید برای نوزاد تازه متولد شده در ساک نوزاد تهیه شود. والدین می توانند با توجه به آنچه که مناسب است بین پوشک یکبار مصرف یا پوشک پارچه ای یکی را انتخاب کنند. کودک صرف نظر از نوع انتخابی پوشک، 6 بار در روز پوشک را خیس کرده و چهار مرتبه مدفوع می کند. این موضوع در هفته اول ادامه پیدا می کند. همچنین تهیه یک کیسه برای حفظ پوشک، دستمال مرطوب، کرم مرطوب کننده و یک سطل با درب محکم برای جمع آوری پوشک های کثیف در نظر گرفته شود.

لوازم تغذیه نوزاد:

در صورتی که کودک غذای خود را از طریق تغذیه با شیر به دست می آورد، باید سوتین و پد سینه تهیه کرد، اما در صورتی که کودک شیرخشک می خورد، تهیه شیشه شیر، برس برای تمیز کردن شیشه شیر، استریلیزر و پیش بند نخی لازم است.

لباس نوزاد:

نوزاد تازه متولد شده در هفته های اول زندگی به سرعت رشد می کند. از جمله لوازم نوزاد تازه متولد شده تهیه لباس گرم برای او است که شامل 6 شلوار کش دار، 4 بادی و شلوار کش دار، 2 تکه لباس خواب، یک سری جوراب برای استفاده در شب های سرد و دو عدد پیراهن های پشمی یا نخی روشن می شود. همچنین کلاهی از پشم یا پنبه و دستکش و کلاه برای روزهای آفتابی باید در نظر گرفته شود.

محصولات: سه تکه لباس نوزادی کارترز

محصولات: کاپشن نوزادی

تجهیزات خواب نوزاد:

وسایلی که کودک در طول خواب در رختخواب به آن نیاز دارد باید تهیه شود، مانند ملحفه، پتو، ملحفه برای پوشاندن تشک و کیسه خواب کودک.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در خرید لباس کودک

لوازم حمام نوزاد:

قبل از اولین حمام کودک باید صبر کرد تا بند ناف بیفتد و ناحیه خوب شود. ممکن است یک یا دو هفته بگذرد تا این اتفاق بیفتد.

لیست وسایل ساک نوزاد برای بیمارستان • لوازم مورد نیاز مادر برای زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.