کودک

نحوه برخورد با کودک گریان

نحوه برخورد با کودک گریان

گریه

این یک نوع بیان است که توسط یک فرد در نتیجه قرار گرفتن در معرض محرکهای خارجی مانند: احساس درد درهنگام تصادف ، مرگ یکی از عزیزان یا شکست در یک کار خاص ، توسط مغز صادر می شود. این محرک ها بر احساسات درونی که باعث جاری شدن اشک می شوند ، تأثیر می گذارد که عبارتند از: مایعی شور از چشم ها جاری می شود و میزان گریه به آمادگی فرد برای آن و تأثیر آن بر او بستگی دارد و عمدتا به طبیعت او و وضعیتی که او در آن قرار دارد مربوط می شود. دراین مقاله به نحوه برخورد با کودک گریان اشاره و چالش ها و راهکارهای مناسب در مقابل این رفتار کودک را با هم مرور می کنیم

بچه ها زیاد گریه می کنند!

گریه کودک راهی برای بیان نیازهای مختلف او مانند نیاز به غذا یا احساس درد خاص است و مربوط به اولین سالهای زندگی او است ، در هنگامی که او قادر به صحبت کردن نیست ، بنابراین گریه به عنوان راهی استفاده می شود که برای برقراری ارتباط با والدین و اطرافیانش از آن استفاده می کند!

میزان قدرت گریه بسته به ماهیت چیزی که کودک درخواست می کند متغیر است و هنگامی که درخواست او انجام می شود ، گریه خود را متوقف می کند ، اما گاهی اوقات ممکن است بدون دلیل ، به ویژه برای کودکان بالای دو سال ، به گریه ادامه دهد. ؛ زیرا در این زمان آنها توانایی های ارتباطی جدیدی مانند گفتن برخی کلمات نامفهوم یا اشاره با دست به چیزهایی که می خواهند به دست می آورند.

وقتی کودکی در سن بیش از دو سال به گریه مداوم و گاهی آزاردهنده روی می آورد ، والدین خود را مجبور می کند یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنند:

تسلیم شدن درمقابل گریه کودک ، که ممکن است منجر به خراب شدن بیش از حد تربیت او شود و مربوط به این روش جلب همدردی والدینش و تأیید آنها از چیزی است که او می خواهد.

سرزنش او با فریاد زدن و گاهی ضربه زدن به او ، که باعث می شود شدت گریه او افزایش یابد و میزان گریه حتی گاهی باعث خجالت آنها هم می شود ، به ویژه زمانی که والدین در یک مکان عمومی هستند.

والدین باید روش مناسبی را انتخاب کنند که به جلوگیری از گریه کودک کمک می کند و از استفاده او از این کار به عنوان کمک کننده در شکایت و اصرار بر موقعیت خود ، که به اصلاح و هدایت رفتار او به شیوه صحیح و درست کمک می کند ، بکاهند.

نحوه برخورد با کودک گریان

روشهای مختلفی برای مقابله با کودک بسیارگریه کننده وجود دارد ، از جمله:

تسلیم نشدن در برابر درخواست کودک

هنگامی که درخواست کودک تأیید می شود ، او هر بار که در ابتدا درخواست خود را رد شده می بیند ، از همان روش پیروی می کند ، بنابراین نباید هر چقدر شدت گریه کردن های او افزایش پیداکند جلوی او سر فرود آورد و این به تدریج بعد از گریه به او کمک می کند که این موضوع را درک کند که گریه کردن بی فایده است.

بر احساسات خود غلبه کنید

مادر اغلب تحت تأثیر اشکهای فرزندش قرار گرفته و ممکن است او را در آغوش بگیرد و از او بخواهد که گریه خود را متوقف کند ، اما این ممکن است منجر به نتیجه منفی شده و باعث شود کودک تا مدت زمان بیشتری گریه کند ، تا زمانی که به خواسته اش برسد.

نشستن در محل مجازات و نحوه برخورد با کودک گریان

این یکی از ابزارهای آموزشی مفید در برخورد با کودک گریان است ، هنگامی که از او خواسته می شود در محل تنبیه مانند ورود به اتاق خود بنشیند و نیم ساعت آن را ترک نکند! ، این امر به نادیده گرفتن گریه او کمک می کند ، بنابراین او احساس می کند که دیگر این روش مفید نیست.

روش صحیح رسیدن به خواسته اش را به او بیاموزید

در اینجا ، والدین مشتاق هستند که نحوه صحیح درخواست کردن چیزهایی را که او می خواهد به فرزند خود بیاموزند ، مانند: گفتن آنها با حجم مناسب صدا ، و پذیرش تأخیر در اجرای خواسته های او به دلایلی ، که کمک می کند تا او را از گریه زیاد دور نگه دارد.

یافتن جایگزین های مناسب و نحوه برخورد با کودک گریان

درخواست کودک ممکن است به دلایل خاصی مانند نداشتن زمان مناسب یا مناسب نبودن سن او نامناسب باشد. ممکن است جایگزین های مناسبی پیدا شود که او را در مورد چیزی که می خواهد تغییر دهد ، مانند خرید اسباب بازی برای او.

از عصبانیت و تحریک پذیری اجتناب کنید

والدین باید تا حد امکان از داد زدن و عصبانی شدن در هنگام برخورد با کودک گریان خودداری کنند. زیرا این امر منجر به افزایش گریه او می شود ، نه این که او را متوقف کند و شما باید سعی کنید کودک را رها کنید ، و با او وارد بحث نشوید ، تا این امر منجر به افزایش شدت مشکل نشود.

کم شدن وزن جنین ، خطرات و توصیه ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.