کودک

نشانه های هوش نوزاد

نشانه های هوش نوزاد

هوش کودکان:

از بدو تولد نشانه های هوش نوزاد، هوشی و جسمی او شروع به رشد و تکامل می کند. هر چه سن نوزاد بیشتر باشد توانایی های ذهنی او بیشتر شده و هوش او بیشتر می شود.

وقتی کودک به سن معقولی رسید، مادر می تواند برخی از تست های هوش را برای کودک انجام دهد. شناخت میزان توانایی های ذهنی و تلاش برای رشد آنها و ماهیت آموزش و پرورش نقش زیادی در رشد هوش و توانایی های ذهنی کودک دارد. علایم هوش نوزاد زمانی که کودک تازه متولد شده است، برخی از این علایم نمایان خواهند شد.

نشانه هایی از هوش او که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم:

نشانه های هوش کودکان:

نشانه های هوش نوزاد:

توانمندی نوزاد در کاوش و تلاش برای دانستن چیزهای اطرافش.

او را در حال نگاه کردن به چیزهای اطراف خود، به خصوص رنگی‌ها می‌یابیم و در حالی که می‌چرخد، درخششی مشخص و واضح در چشمانش دارد.

واکنش به منابع صداهای اطراف یکی از مهم ترین نشانه های هوش در نوزادان است.

تحرک و فعالیت زیاد و همچنین کمبود خواب.

عامل ژنتیکی نقش زیادی در هوش ایفا می‌کند. اکثر اوقات متوجه می‌شویم که بچه‌های باهوشی که در درس‌هایشان سرآمد هستند، والدین باهوشی دارند. این کودکان در مراکز علمی معتبر تحصیل می کنند.

بنابراین وقتی والدین باهوش هستند، درصد بالایی از آنها بچه‌های باهوش دارند.

قدرت کودک در تشخیص حالات عاطفی مادر اگر او غمگین باشد. شناخت علائم غمگینی والدین درصورت ناراحتی و شادی را نشان می دهد. جایی که این توانایی شواهدی از هوش کودک، و توانایی او در تحلیل تلقی می شود.

بچه ها جذب افراد خاصی شده و با آنها بازی می کنند نه همه افراد.

بخوانید: اختلال بینایی در کودکان

بیشتربخوانید: چگونه بفهمیم کودک باهوشی داریم؟

نشانه های هوش کودک نوپا:

پیگیری برخی از برنامه های کارتونی مختص کودکان. عدم دقت به دیگر برنامه ها.

اطلاع از زمان پخش آنها و گاهی دانستن شماره کانال و درخواست از مادر برای اجرای آن.

همه این توانایی ها نشان دهنده هوش و توانایی های ذهنی برتر کودک است.

عشق به رفتن به مهد کودک. مشارکت با معلم در بحث. حتی هنگامی که او به خانه برمی گردد.

مادر با کودک خود درباره آنچه در مهد کودک آموخته است، همچنین تمایل به یادگیری و هر چیز جدید با او صحبت می کند.

تکیه بر خود برای انجام برخی از امور و نیازهای شخصی از قبیل: پوشیدن لباس، بستن بند کفش، خوردن غذا و رسیدگی به نیازهایش. کنجکاوی، عشق به یادگیری در مورد همه چیز، دانستن کاربردها و نام آنها و پرسیدن در مورد آنها.

پاسخ کودک به آنچه مادر یا پدر از او می‌خواهد یکی از مهم‌ترین نشانه‌های هوش در کودک است. استعداد او در برخورد با بازی هایی که نیاز به تمرکز و هوش دارند، مانند: لگو و پازل.

عوامل موثر بر ضریب هوشی کودک:

این توانمدی ها ها بستگی زیادی به تغذیه مناسبی دارد، که کودک دریافت می کند. بنابراین مادر باید مراقب تغذیه کودک خود باشد.

برای رشد سالم و رشد توانایی های ذهنی و فکری او. توانایی های ذهنی کودک نیز به محیط خانواده ای که در آن زندگی می کند. همچنین به میزان ثبات خانواده بستگی داشته، و به روش های صحیح تربیتی بستگی دارد. این استعداد توسعه یافته و برجسته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.