کودک

چرا نوزاد هنگام تولد گریه می کند؟

چرا نوزاد هنگام تولد گریه می کند؟

خداوند متعال جنین را آفرید:

چرا نوزاد هنگام تولد گریه می کند؟ این گریه شادی و امید والدین را زنده می کند. این بدان معناست که کودک در وضعیت عالی قرار دارد و علم نزد خداوند است.

به حکمت خداوند متعال از روز چهل و دومین روز حضور جنین در رحم مادرش خلقت او ظاهر می شود. نور را می فرستد سپس خداوند متعال در روح این جنین را دمیده تا قلب کوچکش با روزهایی که در رحم مادرش می گذرد بتپد و رشد می کند.

چرا نوزاد هنگام تولد گریه می کند؟ به دو دلیل:

دلیلی عرفانی به ما می گوید: (رسول خدا حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم) می فرماید: فرزندی به دنیا نمی آید مگر این که شیطان او را خار می کند، پس گریه می کند چون شیطان او را لمس کرده است.

به عبارت دیگر: همه فرزندان آدم توسط شیطان در روز ولادتش به جز مریم و پسرش لمس می شوند.

دین اسلام با علم منافات ندارد و مسلمان نباید این مطلب را انکار کند. سنت پیامبر آنچه در قرآن كريم آمده است كه شيطان مسلمانان را تهديد مي‌كند و با كينه و نفرت نسبت به آنان مي‌كوشد آنان را اغوا كند.

دلیل علمی گریه کودک (علت خارجی): معلوم است که جنین در شکم مادر از جفت تغذیه می شود. اعضای بدن او کاملاً کامل شده و آخرین چیز از اعضای داخلی برای رشد کامل ریه ها است. بنابراین ریه ها با مایع جفت پر می شوند، زیرا قلب ریه ها را دور می زند و خون را از راست به چپ مستقیماً از طریق رگ های خونی بدون اشاره به ریه ها پمپ می کند.

جنین چگونه نفس می کشد؟

هنگامی که جنین در رحم مادر است، با اکسیژن جدید استنشاق شده توسط مادر، اکسیژن داخل رحم مادرش را استنشاق می کند. که باعث می شود رنگ جنین به بنفش یا آبی متمایل شود.

زمانی که ریه های جنین شروع به کار می کنند. رگ ها که خون جنین را تامین می‌کنند، شروع به بسته شدن کرده و سوراخ‌های سمت راست و چپ قلب جنین که به عبور خون از ریه‌ها کمک می‌کند.

به همین دلیل خون از ریه‌ها به سمت چپ قلب جریان پیدا می‌کند. هنگامی که رگ های خونی اصلی بسته می شوند، خون از سمت راست قلب به سمت ریه ها شروع به جریان می کند.

در این لحظه، رگ های خونی کوچکی در داخل ریه ها رشد کرده، و برای انتقال خون به قلب و ریه ها کار می کنند.

در این هنگام جنین به تنهایی قادر به تنفس اکسیژن می شود و می تواند اولین نفس خود را خارج از رحم مادرش بکشد. وضعیتی به نام یک واکنش گریه سرد رخ می دهد. طی (2) _4) دقیقه از تولد کودک رخ می دهد، زیرا نوزادان با بدن خیس به دلیل وجود مایع جفتی متولد می شوند.

آنها در معرض اولین لخته خون به نام “واکنش گریه به دلیل هوای سرد” قرار می گیرند که منجر به گریه کودک می شود. این واکنش در ماه های اول تولد و همچنین به همین دلیل در رشد کودک همراه است. که وقتی پوشک خیس می شود گریه می کند.

بیشتر بخوانید: زن باردار چگونه از موهای خود مراقبت می کند؟

بیشتر بخوانید: گریه کردن نوزد هنگام تولد

واکنش فشار سرد:

واکنش دوم (واکنش فشار سرد) نامیده می شود، زیرا پوست سرد منجر به افزایش فشار خون در بدن نوزاد می شود به طوری که کودک گریه می کند. در صورت گریه، کودک نفس عمیق می کشد. در دنیای بیرون پوست سرد می شود، در همین حال، دیافراگم منقبض شده، عضله پایین ریه منقبض می شود و ماهیچه های بین دنده ها نیز منقبض می شوند و منجر به افزایش اندازه ریه ها می شوند که باعث فشار منفی در ریه ها و قفسه سینه می شود.

این چنین است که کودک با هر فرآیند استنشاق اکسیژن و افزایش مقدار خونی که به ریه ها جریان می یابد واکنش نشان می دهد. زیرا با این روند او اکنون یک قلب کامل با دو شکم و دو گوش دارد و می تواند خارج از رحم مادرش همزیستی کند.

منزه است خداوند خالق و حمد و ستایش مخصوص اوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.