کودک, مادر

چگونه ترس از زایمان را از بین ببرم؟

چگونه ترس از زایمان را از بین ببرم

ترس زایمان:

اگرچه بارداری یکی از زیباترین دوران زندگی برای یک زن است، اما هیچ زنی نیست که به لحظه تولد فکر نکند، یا به دیگرانی که قبلاً تجربه را پشت سر گذاشته اند متوسل نشود. تا در مورد درد آن و چگونگی این وضعیت بپرسد. که چگونه ترس از زایمان را از بین ببرم؟ به خصوص اگر این اولین باری باشد که او زایمان را تجربه می کند.

بنابراین لازم است پزشکان و متخصصان در این زمینه مجموعه ای از نکات یا روش هایی را برای کمک به کاهش این ترس ارائه دهند. برای اینکه زایمان خوب و ایمن بگذرد. نتیجه این است که فقط یک چیز این ترس را کاهش می دهد و آن آرامش است. پس یک مادر چگونه می تواند ترس در بدو تولد را کاهش دهد؟!

اهمیت آرامش در رفع ترس از زایمان:

آرامش از طریق موارد زیر به کاهش یا رهایی از ترس از زایمان کمک می کند:

باید توجه داشته باشید که درد زایمان برای همه خانم ها یکسان است. از آنجایی که زایمان مرحله ای است، مرحله اول و دوم در نتیجه تداخل قدرت عضلانی در شکم برای یک زن شهرنشین طولانی و دردناک و برای زن روستایی بدون درد است. در اینجا می توان گفت که موضوع به دلیل ماهیت تفکر و احساس هر زنی با توجه به سبک زندگی او به ویژه از نظر عادت کردن به کار و تلاش است. در اثر به اصطلاح اثر عصبی سمپاتیک که باعث می شود دهانه رحم منقبض شده و به اندازه کافی منبسط نشود، تا جنین بیرون بیاید و این مرحله به درد زایمان معروف است.

بیشتربخوانید: علائم پوکی استخوان در کودکان

بیشتربخوانید: آثار سوختگی در کودکان از بین می رود؟

اهداف آرامش:

تمرین آرام سازی مرحله اولیه ای است که خانم ها می توانند در حین زایمان از آن استفاده کنند. حفظ تعادل عصبی در هنگام زایمان، بنابراین در نتیجه عدم تأثیر عصب سمپاتیک برای خود ترسی ندارد و بین رحم و گردن آن هماهنگی وجود دارد. این موضوع نیاز زن به جیغ زدن و ناله کردن را کاهش می دهد.

ورزش آرامش بخش:

چندین مرحله وجود دارد که به احساس آرامش کمک می کند، که مهمترین آنها این است: زن باید تصور کند که شانه هایش به سمت بیرون باز می شود. دست‌ها را در حال افتادن از شانه‌ها و افتادن پاها، زانوها و پاها تصور کند. از فکر کردن به چیزهای بد و آزاردهنده خودداری کند. سعی کند روی فکر کردن به چیزهای خوشایند تمرکز کند.

ورزش به دلیل فایده های فراوان جسمی و سلامتی آن، علاوه بر تاثیر روانی، استرس و اختلالات را کاهش می دهد. به موسیقی گوش دهید، به خصوص موسیقی های آرام.

در آخر بخوانید: یا ترس از زایمان می‌تواند سزارین اورژانسی را در بین زنان باردار شکم اول پیشگویی کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.