مادر

چگونه از سزارین اجتناب کنم؟

چگونه از سزارین اجتناب کنم

از مراجعه زود هنگام به بیمارستان خودداری کنید!

چگونه از سزارین اجتناب کنم؟ هنگامی که زنان شروع به احساس انقباضات زایمان می کنند، معمولاً بلافاصله به بیمارستان مراجعه می کنند. و در چنین شرایطی، به دلیل انقباضات یا کمبود آب در سر، قبل از زایمان واقعی، مدت زیادی را در بیمارستان می گذرانند. مادر هر چه مدت بیشتری در بیمارستان بستری باشد، شانس انجام مداخلات پزشکی برای تکمیل هرچه سریعتر روند زایمان افزایش می یابد و احتمال سزارین افزایش می یابد. علاوه بر این که زن کمی در خانه می ماند و کارهای خود را انجام می دهد. عجله نکردن برای رفتن به بیمارستان باعث می شود از طریق توانایی حرکت و انجام بسیاری از کارهایی که در بیمارستان قادر به انجام آنها نیست، احساس راحتی کند.

ورزش کردن مداوم:

ورزش و فعالیت های بدنی با افزایش استقامت در هنگام زایمان به کاهش بروز سزارین کمک می کند، اما انجام برخی فعالیت های ورزشی برای زنان باردار کار دشواری است، بنابراین بهترین ورزش که می توانید بدون مشکل و دردسر انجام دهید بیرون رفتن است. و برای مدتی پیاده روی کنید. هر روز سی دقیقه و فقط پیاده روی نیست، بلکه شنا و یوگا را می توان به دلیل فواید جسمی و روحی که برای زن باردار دارد انجام داد که می تواند به پیشگیری و مدیریت اضطراب و اضطراب کمک کند. افسردگی که در دوران بارداری تجربه می کنید.

اجتناب از مصرف داروها:

استفاده از داروها و مصرف آنها بدون آگاهی کافی ممکن است شانس سزارین را افزایش دهد. مانند مصرف داروهای بیهوشی اپیدورال (زایمان بدون درد) در اوایل زایمان، زیرا این نوع داروها زمان مناسب و مصرف صحیح خود را دارند.

تولد علاوه بر لزوم اجتناب از استفاده از مداخلاتی مانند سوزن هایی که برای تحریک و تسریع روند زایمان به کار می روند، می تواند منجر به آسیب دیدگی و انفجار کیسه آب جنین شود، که منجر به بی حرکتی کودک می شود. موقعیتی که از طریق آن زایمان طبیعی دشوار شده و همچنین منجر به افزایش خطر برای مادر و جنین با هم می شود.

بیشتربخوانید: چگونه ترس از زایمان را از بین ببرم؟

بیشتربخوانید: حافظه کودک

انتخاب محیط مثبت زایمان:

زنان در اتاق زایمان در مورد داستان های وحشتناک تولد صحبت می کنند، جایی که تجربیات افراد اطراف می تواند بر باورها و افکار شخصی یک زن تأثیر بگذارد، که به نوبه خود منجر به افزایش ترس زنان از زایمان می شود. بنابراین توصیه می شود برای راحتی به صحبت های افراد مثبت گوش کنید. همچنین اطمینان خاطر و انتخاب دوستان و افرادی که تجربه دارند. برای دریافت حمایت و تشویق و همچنین امکان عضویت در انجمن ها و آموزش های نحوه حمایت از یک زن برای زایمان طبیعی ضروری است.

دیگران خوانده اند:

مقایسه اثر زنجبیل ، گاباپنتین و اندانسترون در پیشگیری از تهوع و استفراغ بعد از سزارین به روش اسپاینال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.