کودک

چگونه نام فرزندم را انتخاب کنم؟

چگونه نام فرزندم را انتخاب کنم؟

چگونه نام فرزندم را انتخاب کنم؟

چگونه نام فرزندم را انتخاب کنم؟ مرحله انتخاب نام فرزندم یکی از سخت ترین مراحلی است که والدین با آن روبرو می شود، نام فرزند در طول زندگی همراه او خواهد بود، بنابراین والدین باید انتخاب نام کودک خود را با دقت و با توجه خاص انتخاب کنند. معیارهایی از جمله نام های مورد علاقه، نام جدید و متمایز برای فرزند، سنت های خانوادگی و ماهیت شرایط اجتماعی حاکم بر جامعه را باید در نظر بگیرند. شکی نیست که این نام تصوری از صاحب خود می دهد. نام بر مالک تأثیر می گذارد و از او تأثیر می پذیرد، مثلاً از نام های قدیمی حکایت می کند که صاحبش فردی شجاع و نیرومند است و والدین باید در انتخاب نام فرزندشان مراحلی را رعایت کند.

مراحل انتخاب نام کودک:

از جمله مراحل انتخاب نام فرزندتان عبارتند از:

شما باید نوع اسمی را که می خواهید برای فرزندتان بگذارید، اعم از نام های تاریخی، مذهبی، عربی یا غیر عربی تعیین کنید. آیا خانواده شما در انتخاب اسامی از ترتیب خاصی پیروی می کنند؟

فهرستی از نام های مورد علاقه خود و نام های مورد علاقه شوهرتان تهیه کنید، با او درباره این لیست صحبت کنید و نام های مختلف را خط بزنید. نام هایی را انتخاب کنید که با اعتقادات و مذهب شما سازگار باشد.

شما باید یک نام جدید و متمایز برای فرزند خود انتخاب کنید، اما در نظر داشته باشید که تلفظ و نوشتن نام آسان باشد و باید به خوبی از معنی اسم آگاه باشید. تا خود را در معرض خجالت قرار ندهید.

سعی کنید از نام های رایج مشترک بین زن و مرد دوری کنید تا در آینده باعث خجالت فرزندتان نشوید.

نام فرزند شما در طول زندگی با او خواهد ماند، بنابراین باید مطمئن شوید که در تمام مراحل زندگی، نامی را برگزینید که مناسب فرزندتان باشد. شما باید برای فرزندتان نامی متناسب با فرهنگ و سبک زندگی خانواده خود و هماهنگ با نام پدر انتخاب کنید.

نام مناسبی را انتخاب کنید که حرمت فرزندتان را حفظ کند. نامی را بگذارید که دیگران با شنیدن آن، آن را بپذیرند. به پیشنهادات دیگران گوش دهید و اگر با سلیقه شما سازگار نیست با روحیه بالا و احترام آنها را کنار بگذارید. اگر دوقلو باردار هستید، باید نام های هماهنگ را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: فهرست نام های ایرانی

بیشتر بخوانید: چگونه ترس از زایمان را از بین ببرم؟

نکات در ارتباط با انتخاب نام کودک:

هنگام انتخاب نام برای فرزند تان نکات زیر را رعایت کنید:

نامی متمایز و مدرن برای فرزندتان انتخاب کنید.

هنگام انتخاب نامی برای فرزندتان که شبیه نام یکی از اقوامتان است، باید با آنها مشورت کنید، زیرا برخی ترجیح نمی دهند یکی از آنها از نام فرزندانشان تقلید کند.

سعی کنید اسمی را انتخاب کنید که تلفظ و طرز نوشتن آن یکسان باشد تا کودکتان هنگام شروع نوشتن دچار سردرگمی نشود.

قبل از نامگذاری فرزندتان اطلاعات کافی در مورد نام او جمع آوری کنید.

شما باید نامی را انتخاب کنید که خود و شریک زندگیتان در مورد آن توافق داشته باشید و هر دوی شما را راضی کند.

شما باید بر اساس تفکر منطقی و به دور از احساسات گرایی برای فرزندتان نام انتخاب کنید، انتخاب نام به تنهایی فقط برای فرزندتان اشتباه است. زیرا این نام کسی است که به قلب شما نزدیک است. نام را بیش از یک بار تکرار کنید تا زمانی که به او نزدیک شوید و نام برای شما آشنا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.