کودک

چگونه کودک را تنها بخوابانیم؟

چگونه-کودک-را-تنها-بخوابانیم

برخورد محکم با کودک:

والدین باید زمانی که سعی می کنند کودک را به تنهایی در اتاقش بخوابند، قاطعانه برخورد کنند. از طریق مراحل زیر:

چگونه کودک را تنها بخوابانیم؟ کودک را محکم و جدی بخوابانید و به او بگویید: که وقت خواب است و باید اتاق والدین را ترک کند. اتاق کودک را در حالی که برای او شب خوبی آرزو می کنید ترک کنید. سعی کنید زمانی که کودک گریه می کند به عنوان پاسخی برای ابراز ترس از تنها ماندن او را آرام کنید و مدتی در کنار او بمانید. تا زمانی که آرام شده و کودک احساس آرامش کند و بخوابد.

بازگرداندن کودک به گهواره در صورتی که سعی دارید او را ترک کنید. تا کودک بتواند کمی در کنار پدر و مادرش به آرامش برسد، صرفاً بدون بحث و گفتگو! اما با صحبت طبیعی با او با آرامش و اعتماد به نفس برای انتقال احساس اطمینان به او و اگر ادامه داد. او را ترک کنید.

والدین باید بارها و بارها او را برگردانند تا زمانی که جدیت پدر و مادرش را در تصمیم آنها احساس کند. هنگامی که اطمینان از خوابیدن کودک داشتید، بی سر و صدا از اتاق او خارج شوید. صبر کافی برای عادت کردن کودک به شرایط جدید ممکن است دو تا سه هفته طول بکشد تا او کاملاً متقاعد شود که اتاقش امن است و والدینش در مواقعی که به آنها نیاز دارد در کنار او هستند.

مراحل عادت دادن کودک به تنها خوابیدن :

چند مرحله وجود دارد که والدین می توانند برای تنظیم خواب کودک و عادت دادن او به ماندن در تخت و اتاقش استفاده کنند:

مطالعه احساسات شخصی آنها:

هر یک از والدین ممکن است از خوابیدن در کنار فرزند خود به دلیل این احساس لذت ببرند. حتی گاهی ممکن است از اینکه او را تنها بخوابانند، احساس گناه کنند. والدین می توانند با برنامه ریزی و ترتیب دادن اوقاتی خاص در کنار فرزندشان و به اشتراک گذاشتن برخی از امور روزانه، گرمای احساسات بین خود را جبران کنند.

در مورد تغییری که از او انتظار می رود به کودک توضیح دهید:

چگونه کودک را تنها بخوابانیم؟ بر والدین واجب است که اهمیت خوابیدن کودک در اتاق خود را به تنهایی درک کنند. تا او استقلال و آزادی خود را به دست آورد و قوی و سالم شود. انجام این مرحله به این صورت است که به آنها کمک می کند، فرزندشان را تشویق کنند. که تنها بخوابد تا او در برابر این فکر که احساس می کند، از آنها جدا شده است، همکاری بیشتری نشان داده و واکنش مثبتی نشان می دهد.

تعریف یک سیستم مرتبط با روتین:

می توان برخی از فعالیت ها را با کودک به عنوان نوعی روتین ایجاد کرد تا آنها را با خواب مرتبط کند، مانند خواندن کتاب یا صحبت در مورد رویدادهای مختلف روز تا زمانی که کودک کاملاً آماده به خواب رفتن شود. سپس والدین می توانند چراغ اتاق کودک را خاموش کرده و بی سر و صدا کنار بکشند.

نشستن در اتاق کودک در کنار او:

والدین می توانند در کنار کودک خود روی صندلی بنشینند، یا در کنار او دراز بکشند. تا زمانی که کودک احساس اطمینان و راحتی کند.

ایجاد غیبت های کوتاه:

جایی که می توان از کودک اجازه خواست تا کمی بیرون رفته و یا به دستشویی بروید. تا به احتمال خروج والدین از اتاق عادت کند.

ادامه غیبت برای مدت طولانی:

این کار را می توان با گفتن اینکه نیاز مهمی وجود دارد، که ممکن است نیاز به توجه و زمان والدین از طرف والدین داشته باشد، مانند شستن ظروف یا چیزهای دیگر، انجام داد تا او به آن عادت کند. غیبت را بیشتر کرده و به این کار ادامه بدهید و صبورانه و محکم دنبالش بروید تا حیله کم کم فریبش دهد و تسلیم شود تا در تخت و اتاقش بماند.

بیشتربخوانید: ترس کودک از تنها خوابیدن

بیشتربخوانید: درمان آبریزش دهان نوزاد

شکستن عادت خواب کودک در تخت والدین:

چگونه کودک را تنها بخوابانیم؟ مراحلی وجود دارد که کودک می تواند عادت خوابیدن در کنار والدینش در تخت آنها را از بین ببرد، از جمله:

تلاش برای آرام کردن کودک با کمک به او برای رفتن به یک حمام آب گرم.

به کودک بیاموزید وقتی نیمه شب از خواب بیدار می شود چه کند.

می توان وقت خواب او را تشویق کرد که خرس عروسکی یا اسباب بازی مورد علاقه اش را در آغوش بگیرد تا آرام شود و خودش به خواب برود.

به کودک برای ماندن در رختخوابش در شب پاداش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.