کودک

کفش بچه گانه

کفش بچه گانه

کودک در سالهای اول زندگی راه رفتن را یاد می گیرد ، بنابراین باید کفش مناسبی بپوشد تا بتواند به راحتی راه برود و بنابراین هنگام انتخاب کفش بچه گانه در اولین سالهای زندگی او باید نکاتی را رعایت کرد که با آن آشنا می شویم.

نکاتی در مورد انتخاب کفش بچه گانه مناسب برای کودک

وزن مناسب کفش بچه گانه

توصیه می شود در وب سایت ها و مغازه های مختلف جستجو کنید تا کفش بچه گانه مناسب را پیدا کنید که کودک را در هنگام راه رفتن به احساس راحتی برساند. و تعادل و محافظت در برابر سطوح سرد و زبر را برایش فراهم آورد. بنابراین کفش باید با نرمی و وزن کم انتخاب شده تا به کودک امکان آزادانه راه رفتن را فراهم آورد.

نکاتی برای انتخاب کفش مناسب

قبل از خرید کفش بچه گانه، علائم آماده بودن برای حرکت را یادداشت کنید. اولین قدم های نوزادان بین 7 تا 18 ماهگی اتفاق می افتد و برای برخی از نوزادان ممکن است مدتی طول بکشد.

هنگام توجه به توانایی کودک برای راه رفتن بدون نیاز به کمک والدین، ​​ترجیح دهید برای او کفشی بخرید که او را به راه رفتن تشویق کند. این کفش باید دارای برخی ویژگی ها باشد ، برای مثال:

مطمئن شوید قبل از خرید کفش بچه گانه، پای کودک خود را اندازه گیری کرده و آنچه مناسب او است را بخرید.

ممکن است پای اکثر کودکان در طول روز متورم شود، بنابراین اندازه گیری پای کودک در صبح توصیه نمی شود. اما متخصصان کودک توصیه می کنند: کفش های جدیدی بخرید که حدود 12-16 میلی متر از بلندترین انگشت پا بلندتر هستند.

از خرید کفش های بلند تا مچ پا اجتناب کنید. زیرا مچ پای بچه های جوان باید آزاد باشد تا از آسیب دیدن جلوگیری کرده و به آنها در ساختن ماهیچه های قوی کمک کنید.

بهترین کفش های پیاده روی، آنهایی هستند که تا حد امکان سبک بوده و برای پای کودک شما محافظت و انعطاف به ارمغان می آورند.

هنگام خرید اولین کفش بچه گانه نوزاد از خرید کفش ساخته شده با مواد ارزان قیمت و مصنوعی خودداری کنید. 

به دنبال روکش ها و رویه های باشید که جریان هوا را به راحتی درون کفش هدایت کنند و از نرم ترین و باکیفیت ترین چرم ساخته شده اند.

پای نوزادان به سرعت رشد می کند، بنابراین توصیه می شود هر 6 تا 8 هفته یکبار پای کودک را دوباره اندازه گیری کنید، تا کفش مناسب را برای او انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: ترفندهایی برای انتخاب کفش کودک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.